voeten (diabetes) polikliniek
Het Multidisciplinair Diabetisch Voeten Spreekuur (MDVS)
Bij mensen met diabetes is de voet een erg kwetsbaar lichaamsdeel.
Speciaal voor diabetespatiënten met voetproblemen is een Multidisciplinair Diabetisch Voeten Spreekuur ingesteld.
Voor wie is het spreekuur bedoeld?
Het spreekuur is bedoeld voor personen die door hun diabetes problemen hebben met hun voeten. Het kan hierbij onder andere gaan om pijnklachten aan de voeten, wonden aan de voeten of verandering van de stand van de voeten en tenen.
Wie zijn betrokken bij dit spreekuur?
Het Multidisciplinair Diabetisch Voeten Spreekuur (MDVS) bestaat uit een team van medisch specialisten (revalidatiearts, internist, chirurg), gespecialiseerde verpleegkundigen (nurse practitioner dermatologie, diabetesverpleegkundigen), een orthopedisch schoenmaker en een podoposturaal therapeute. Ook de gipsverbandmeesters zijn bij dit spreekuur betrokken.
Wat is het doel van het spreekuur?
Het doel van het Multidisciplinair Diabetisch Voeten Spreekuur is het voorkomen van amputatie, standverandering en verminking van voeten en tenen.
Afspraak maken
Het multidisciplinair spreekuur diabetische voet vindt elke 14 dagen (even weken) plaats op maandagmiddag op de polikliniek dermatologie. Via uw huisarts krijgt u een verwijzing voor een afspraak op dit spreekuur.
Voor uw allereerste afspraak op het multidisciplinair spreekuur diabetische voet zal uw huisarts u doorverwijzen naar de polikliniek chirurgie, bereikbaar via telefoonnummer (010) 258 5901.
Dit eerste bezoek wordt gebruikt om door middel van diverse onderzoeken uw toestand 'in kaart te brengen', zoals de vaatstatus en de bloedsuikers. Daarnaast wordt er algemeen bloedonderzoek uitgevoerd en neemt de arts uw voorgeschiedenis en relevante omstandigheden van de ziekte met u door.
Het maken van een afspraak met de podoposturaal therapeute voor de algemene voetzorg verloopt via polikliniek Interne geneeskunde.

Printen
Stuur door