Je ontvangt en informeert de patiënten en stelt ze op hun gemak. Tijdens en na de behandeling zorg je samen met het team voor de veiligheid en een optimale behandeling van de patiënt. Goed kunnen samenwerken in een team met medisch specialisten en andere disciplines is dan ook noodzakelijk.
Je start dagelijks om 7:30 uur en werkt mee bij alle voorkomende operaties.
Als leerling-operatieassistent werk je vanaf de 2e helft van het 2e leerjaar dag-, avond- en bereikbaarheidsdiensten. Een anesthesiemedewerker begint na diplomering met avond- en bereikbaarheidsdiensten.
Bereikbare dienst wil zeggen dat je de nacht voor je avonddienst bereikbaar moet zijn voor spoedoperaties. Je moet dan binnen 20 minuten in het ziekenhuis kunnen zijn of, als je te ver weg woont, in het ziekenhuis blijven en overnachten in een piketkamer.
Tijdens de opleiding ontvang je een salaris, conform de CAO Ziekenhuizen, het lesgeld en de verplichte literatuur worden eveneens door het IJsselland Ziekenhuis betaald. De opleiding duurt twee jaar en tien maanden.